Kurslar

Endokrin Patoloji Kursu

Oturum – 1 Tiroid Patolojisi

Oturum Başkanları: Suna Erkılıç, Serpil Dizbay Sak

09:00 – 09:30 Papiller Tiroid Karsinomu
Serpil Dizbay Sak
09:30 – 10:00 Medüller Tiroid Karsinomu
Hasan Güçer
10:00 – 10:30 Az Differansiye ve Anaplastik Tiroid karsinomu
Suna Erkılıç
10:30 – 11:00 Kahve Arası

Oturum – 2

Oturum Başkanları: Suna Erkılıç, Serpil Dizbay Sak

11:00 – 12:00 Are you willing to pay for that diagnosis? Common thyroid gland consultation issues
Lester D. Thompson
12:30 – 13:30 Öğle Yemeği

Oturum – 3 Adrenal ve Paratiroid Patolojisi

Oturum Başkanları: Suna Erkılıç, Serpil Dizbay Sak

13:30 – 14:30 Controlling your hypertension: Adrenal neoplasms
Lester D. Thompson
14:30 – 15:30 Bones, Stones, Groans and Moans: Surviving parathyroid conditions
Lester D. Thompson
15:45 – 16:00 Kahve Arası

Oturum – 4

Oturum Başkanları: Figen Öztürk, Mehmet Kefeli

16:00 – 17:00 Olgu Sunumları
Gülçin Yeğen
Figen Öztürk
Tülin Öztürk
Mehmet Kefeli
Dermatopatoloji Kursu (Melanositik Tümörlere Yaklaşım)

MELANOSİTİK TÜMÖRLERDE YENİLİKLER KURSU

Oturum Başkanları: Aylin Okçu Heper, Özlem Erdem

09:00 – 09:45 Melanositik Lezyonlara Klinik Yaklaşım
Nisa Akay
09:45 – 10:30 Malign Melanomlarda Raporlama ve 2018 TNM'deki Yenilikler
Nesimi Büyükbabani
10:30 – 11:00 Kahve Arası
11:00 – 11:45 Spitzoid Tümörler
Cuyan Demirkesen
11:45 – 12:30 Malign Melanomlarda Sentinel Lenf Nodu Değerlendirilmesi ve Raporlama
Banu Yaman
12:30 – 13:30 Öğle Yemeği
13:30 – 14:15 Displastik Nevüs- 2018 DSÖ Yenilikler
Özay Gököz
14:15 – 15:00 Melanom Tanısında Moleküler Tekniklerin Günlük Pratikte Kullanımı
Önder Bozdoğan
15:00 – 15:30 Kahve Arası
15:30 – 16:30 Olgu Sunumları
Pelin Yıldız
Arbil Açıkalın
Gülçin Güler Şimşek
Merih Tepeoğlu
Plasenta Patoloji Kursu

Oturum Başkanları: Erdener Özer, Serap Toru

09:00 – 09:45 Plasental Gelişim ve Fonksiyon
Aylin Okçu Heper
09:45 – 10:30 Placental Findings in Still Births
Marta Cohen
10:30 – 11:00 Kahve Arası
11:00 – 11:45 Plasental Vasküler Olaylar
Erdener Özer
11:45 – 12:30 Plasental Mezenkimal Displazi ve Ayırıcı Tanı
Serap Toru
12:30 – 13:30 Öğle Yemeği
Adli,Vasküler ve Pediatrik patoloji ortak kursu

Otopsinin Yeni Yüzyılı; 21. Yüzyılda Otopsi

Oturum Başkanları: Funda Yılmaz Barbet, Binnur Önal

13:30 – 14:15 Sudden Cardiac Death in the Young
Marta Cohen
14:15 – 15:00 Pediatrik Metabolik Hastalıklarda Otopsinin Önemi
Erdener Özer
Nöropatoloji Kursu

En Çok Görülen Tümörlerin Tanısı, Genel Raporlama Biçimleri, Bu Tümörlerde Uygulanabilecek Özel Boya Ve Tetkikler ve Bu Tümörlerin Genel Klinik, Radyolojik ve Tedavi Özellikleri

Oturum Başkanları: Suzan Zorludemir, İnanç Elif Gürer

09:00 – 09:45 Meningiomlara Tanısal Yaklaşım ve Raporlama
Ayça Erşen Danyeli
09:45 – 10:30 Periferik Sinir Sistemi Tümörlerine Tanısal Yaklaşım ve Raporlama
Taner Akalın
10:30 – 11:00 Kahve Arası
11:00 – 11:45 Oligodendroglial Tümörlere Tanısal Yaklaşım ve Raporlama
Güzide Ayşe Ocak
11:45 – 12:30 Glioblastom; Tanısal Yaklaşım ve Raporlama
Aylin Okçu Heper
12:30 – 13:30 Öğle Yemeği
Eğitici Eğitimi Kursu (DOLU)

PDF TIBBİ PATOLOJİ YETERLİK KURULU
EĞİTİCİ EĞİTİMİ KURSU

Kurs Koordinatörleri: Sergülen Dervişoğlu, Güler Kahraman

08.45-09.00

Hoşgeldiniz
Sergülen Dervişoğlu

09.00-10.00

Olumlu Eğitim Ortamı
Güler Kahraman

10.00-11.00

Erişkinler Nasıl Öğrenir/Pedagoji/Androgoji
Sergülen Dervişoğlu

11.00-11.30  Kahve Arası
11.30-12.30

İletişim teknikleri
Sergülen Dervişoğlu

12.30-13.30 Öğle Yemeği
13.30-14.30

Eğitim Gereksinimi Belirleme, Amaç ve Öğrenim Hedefi Yazımı
Güler Kahraman

14.30-15.00

Akvaryum/ Grup Dinamikleri
Sergülen Dervişoğlu

15.00-15.30 Kahve Arası
15.30-16.30

Ölçme ve Değerlendirme
Güler Kahraman

16.30-17.30

GİA (Görsel İletişim Araçları)  
Sergülen Dervişoğlu

Kongreye 92 gün kaldı.